نقد فیلمهای سینمای ایران دهه ۸۰

نقد فیلمهای سینمای ایران در دهه ۸۰ از کارهای مورد علاقه من طی سالهای گذشته بوده است. سینمای ایران از جمله سینماهای غمگین و سیاه است که عمدۀ فیلمهایش سیاه و به عبارتی فیلم نوآر هستند. باید توجه داشته باشیم که دهه ۸۰ از دهه های طلایی سینمای ایران است. همزمان با روی کار آمدن دولت اصلاحات و انتخاب عطاالله مهاجرانی در آن زمان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برخی آزادیها در سینمای ایران به وجود آمد و به همین دلیل آثار شاخصی در دهه ۸۰ به سینمای ایران وارد شد.

نقد آثار فاخر سینمای ایران در دهه ۸۰

آثار فاخر در سینمای ایران کم دیده می شود اما دهه ۸۰ دهۀ طلایی سینمای ایران می باشد و فیلمهای متعددی که در این سالها وارد بازار سینما شدند می تواند نقش جدی در نقد و بررسی ما از دهه ۸۰ می تواند بسیار کلیدی و موثر باشد.

بیایید با هم به نقد دهه ۸۰ بپردازیم و بگوییم که سینمای ما در دهه ۸۰ چه مسیر پرتلاطم و پرفراز و نشیبی بپردازم. کم و بیش فیلمهای دهه ۸۰ در سینمای ایران به عنوان یکی از بهترین سینماهای ما بود. عباس کیارستمی که بعدها در دهه ۹۰ از دنیا رفت، به عنوان یکی از سینماگران کم کار در دهه ۸۰ می باشد که وی کم و بیش در این سالها از دهه ۸۰ فعالیتی در سینما نداشت.

سینمای دهه ۸۰ را به باد نقد بکشیم

این روزها، نقد و خرده گرفتن از سینمای ابراهیم حاتمی کیا به دلیل نوع برخوردش با سینما بسیار زیاد شده است؛ اما در سالهای دهه ۸۰ وی از جمله سینماگران محبوب بود و فیلمهای متعددی همچون ارتفاع پست، آژانس شیشه ای، دعوت و به رنگ ارغوان و روبان قرمز با بازی ماندگار پرویز پرستویی … می باشد.

نقد فیلمهای سینمای ایران

نقد فیلمهای سینمای ایران

نقد فیلمهای سینمای ایران دهه ۸۰ توسط من

بیایید کمی با هم در مورد فیلمهای ۸۰ decade با هم کمی بهتر صحبت کنیم مثلاً علیرضا داوودنژاد صحبت کنیم، علیرضا داوودنژاد با فیلم مصائب شیرین توانست دهه ۸۰ را برای خود تبدیل به یک دهه طلایی کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *