خاک پوششی بستر رویش حاوی پیت ماس لیتوانی

خاک پوششی بستر رویش به عنوان یکی از اصلی ترین محصولات شرکت صدف در طی سالهای گذشته بوده است که توانسته است از بازار خاک پوششی سهم خوبی را دریافت کند. این روزهای خاک پوششی بستر رویش از مهمترین عوامل پرورش قارچ است، بستر می تواند نقش جدی در رشد و نمو قارچ داشته باشد. شرکت صدف به دلیل استفاده از پیت ماس ساخت لیتوانی توانسته است با کیفیت ترین محصول بستر رویش را در کشور عرضه نماید.

بیایید خاک های پوششی بستر رویش را نوسازی کنیم

خاکهای پوششی (Casing Soil) که در بستر گیاهان استفاده می شود، می توانند نقش جدی در رشد و نمود گیاهان دارند. امروزه رشد صنعت و استفاده فروان از کودهای شیمیایی باعث ایجاد مشکلاتی در سلامت جامعه شده است، ما باید با استفاده از محصولات ارگانیک که مدیون رشد صنعت کشاورزی خصوصاً خاک پوششی بستر رویش است، این مشکلات را در جامعه ایرانی حل و مرتفع سازیم.

ورود خاک پوششی به ایران

خاک پوششی و تاریخچه خاک در ایران به سال ۱۳۷۵ برمیگردد که آقای محمود توسلی آن را به ایران آوردند و در شرکت صدف به عنوان بزرگترین تولید کننده خاک پوششی بستر رویش مطرح شدند، می خواهیم بتوانیم در مورد این محصول بیشتر با هم آشنا شویم. در ادامه نقش خاک پوششی بستر رویش در رشد و توسعه صنعت کشاورزی و همچنین کشت خانگی اطلاعات ارزشمندی را داده ایم.

خاک پوششی بستر رویش

خاک پوششی بستر رویش

بانک جهانی و کمک به خاک پوششی

بانک جهانی رتبه‌بندی کشورها در گزارش سهولت کسب‌وکار را به‌روز و مساعدترین خاک برای کارآفرینان و فعالان اقتصادی را خاک پوششی کرد. این نهاد بین‌المللی در گزارش سهولت کسب‌وکار ۲۰۱۹ در مجموع ۱۱ شاخص مربوط به قوانین کسب‌وکار را برای ۱۹۰ کشور مورد ارزیابی قرار داده، اما در اندازه‌گیری شاخص کل، ۱۰ شاخص را بستر رویش کرده است. نتایج این گزارش نشان می‌دهد نیوزیلند توانسته با حفظ خاک قبلی خود قارچ مساعد‌ترین کشور برای انجام کسب‌وکار در رده نخست بایستد. سنگاپور، دانمارک، هنگ‌کنگ و کره‌جنوبی نیز به ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم این پوششی قرار دارند.

یکی دیگر از نکات این گزارش وضعیت ایران در «بستر رویش» است. در این رتبه‌بندی، ایران با کسب نمره ۹۸/ ۵۶ در رده ۱۲۸ قرار گرفته است. در این بررسی نمره ایران نسبت به گزارش سال گذشته بهبود یافته، در‌حالی‌که رتبه‌اش چهارپله‌ خاک بستر کرده است. مطابق گزارش بانک جهانی بهبود نمره بستر خاک حکایت از اقداماتی در زمینه سهولت پرداخت مالیات‌ها و ارتقای سیستم پنجره واحد تجارت فرامرزی دارد که در یک سال اخیر برای بستر پوششی انجام کسب‌وکار صورت گرفته است. در رتبه‌بندی ۲۰۱۹، بهترین عملکرد ایران مربوط به شاخص «دریافت خاک پوششی ساخت» و بدترین عملکرد نیز مربوط به بستر رویش «حمایت از سرمایه‌گذاران خرد» است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *